W dn. 16 czerwca 2009 r. Instytut uczestniczył w VII Forum Inżynierskim odbywającym się w ramach Targów „Innowacje-Technologie-Maszyny” w Poznaniu.

 

Przesłaniem tegorocznego forum było hasło "Innowacje lekiem na kryzys". W Forum uczestniczyło ponad 200 osób: menedżerowie i przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, reprezentanci jednostek badawczo-rozwojowych i politechnik, firm innowacyjno-wdrożeniowych oraz eksperci.

Współorganizatorami Forum były Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz prezentujące swe rozwiązania jednostki badawczo-rozwojowe: Instytut Nafty i Gazu w Krakowie oraz Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu.

Dyrektor Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie prof. Maria Ciechanowska - wraz z zespołem współpracowników - przedstawiła potencjał badawczy Instytutu oraz bogatą ofertę dla przemysłu.

Przygotowany przez Instytut Panel i przedstawione w nim multimedialne prezentacje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników Forum.