Zamknij okno

Międzynarodowe Targi LPG & CNG Show 2010

12-03-2010

W dniach 26-27 lutego 2010 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyły się Międzynarodowe Targi LPG & CNG Show 2010.

Swoją ofertę podczas targów zaprezentowało ponad 70 firm - wszyscy wiodący polscy i europejscy producenci oraz dystrybutorzy samochodowych instalacji gazowych LPG i CNG, a także projektanci i dostawcy wyposażenia stacji tankowania autogazu, firmy zajmujące się magazynowaniem i transportem LPG, producenci butli i zbiorników, a także cystern.

Na Targach Instytut Nafty i Gazu reprezentowali: Beata Altkorn z Zakładu Analiz Naftowych oraz Delfina Rogowska z Zakładu Paliw i Procesów Katalitycznych.

Targom towarzyszył Kongres LPG & CNG 2010, na którym Beata Altkorn z Zakładu Analiz Naftowych oraz Zbigniew Stępień z Zakładu Oceny Właściwości Eksploatacyjnych, przedstawili, jako jedyni ze strony jednostek badawczych, obok referatów Polskiej Organizacji Gazu Płynnego i Koalicji na Rzecz Autogazu, referat pt.: Nowa jakość – wpływ zmian jakościowych w produkcji dystrybucji LPG na walory eksploatacyjne oraz niezawodność silnika.

Pozostałe referaty dotyczyły dotychczasowego wpływu globalnego kryzysu gospodarczego na sektor LPG i CNG w Polsce i w Europie oraz wiarygodnych prognoz na najbliższych 12 miesięcy.

Targi były znakomitą okazją nie tylko do przedstawienia oferty usługowej i badawczej INiG, ale również do nawiązania współpracy z innymi firmami z branży, a także do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i urządzeniami gazowymi.

Imprezę w ciągu dwóch dni odwiedziło ok. 5000 gości z całego świata, zarówno profesjonalistów zajmujących się na co dzień montażem i obsługą samochodowych instalacji gazowych, jak również osoby prywatne zainteresowane użytkowaniem technologii LPG i CNG.