Zamknij okno

Instytut nagrodzony w Brukseli

22-11-2010

W dniach 18-20 listopada odbyły się na terenach wystawienniczych Heysel Expo w Brukseli 59 Międzynarodowe Wielobranżowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik "BRUSSELS INNOVA" 2010, na którym Jury przyznało 3 medale 3 zgłoszonym przez Instytut wynalazkom.

Na cieszącej się dużym zainteresowaniem wystawie "BRUSSELS INNOVA" 2010 INiG został nagrodzony:

Złotym Medalem za technologię pn.

Inhibitor do ochrony antykorozyjnej rurociągów gazowych,
której autorami są: Barbara Gaździk, Leszek Ziemiański, Iwona Skręt, Stefan Ptak, Wojciech Mazela, Ewa Zegarmistrz, Mieczysław Socha, Barbara Trzaska

oraz dwoma Srebrnymi Medalami przyznanymi za wynalazki pn.:

Emulgująca kompozycja myjąca
autorstwa: Winicjusza Stanika, Zofii Łukasik, Michała Wojtasika i Katarzyny Sikory,

Wielofunkcyjny pakiet dodatków, zwłaszcza do oleju opałowego
autorstwa: Winicjusza Stanika, Zofii Łukasik, Leszka Ziemiańskiego, Iwony Skręt oraz Jana Lubowicza.

Według danych organizatorów Targów w tegorocznej edycji wzięli udział przedstawiciele 30 krajów, którzy zaprezentowali ok. 500 rozwiązań.

W ramach konkursu wynalazki były oceniane przez ponad osiemdziesięcioosobowy zespół ekspertów z Belgii i krajów uczestniczących w Targach. Prezentowane osiągnięcia naukowo-techniczne były oceniane w 19 kategoriach branżowych. Przy ocenie prezentowanych rozwiązań, Jury brało pod uwagę poziom nowatorstwa
i technologii, zapotrzebowanie społeczne, możliwości wdrożenia i sprzedaży, potwierdzenia skuteczności rozwiązań stosownymi wynikami badań oraz sposób prezentacji i efektywność promocyjno - marketingową.

W imieniu Instytutu Nafty i Gazu wynalazki i technologie zaprezentowało Stowarzyszenie Polskich wynalazców i Racjonalizatorów.