Zamknij okno

Pożegnanie karnawału

7-03-2011


6 marca o godz. 19 w Filharmonii Krakowskiej odbył się Koncert Piosenki Rosyjskiej, w którym uczestniczyli pracownicy Instytutu Nafty i Gazu.

W neobarokowej sali Filharmonii Krakowskiej mieliśmy okazję posłuchać najpopularniejszych pieśni i piosenek rosyjskich. Utwory usłyszeliśmy w wykonaniu Bożeny Zawiślak-Dolny, Anny Sroki, Witolda Wrony, Jarosława Kitały i Piotra Pierona.

W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze ballady, romanse, arie i piosenki zarówno w wersji instrumentalnej jak i wokalnej, w tym między innymi takie utwory jak: Kalinka, Włóczęga, Wołga, Bajkał, piosenki Bułata Okudżawy, Ałły Pugaczowej. Koncert poprowadziła Jolanta Sunder, która jest jednocześnie reżyserem spektaklu. 

Soliści wystąpili w towarzystwie ukraińskiej Rewii Imperium, która zaprezentowała barwne tańce perskie, rosyjskie i ukraińskie. Grała Orkiestra Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńki.

W koncercie wzięło udział 116 pracowników Instytutu. Było to kolejne z cyklu spotkań z wielką sztuką w ramach Programu INiG przyjazna Firma.