Zamknij okno

I Zimowa Konferencja Naukowo-Techniczna

11-01-2013


W dniach 08–10.01.2013 r. w Rytrze odbyła się I Zimowa Konferencja Naukowo-Techniczna
pt.: Zimowe środki smarowe w urządzeniach przemysłowych, transporcie i komunikacji.

Organizatorami Konferencji był Pion Technologii Nafty Instytutu Nafty i Gazu oraz Stowarzyszenie Współpracy Przemysłu Naftowego i Samochodowego CEC POLSKA.

Celem Konferencji była prezentacja najnowszej generacji środków smarowych przeznaczonych do użytkowania w warunkach zimowych. Poruszono również problemy pozostające nadal do rozwiązania w zakresie technologii produktów smarowych o oczekiwanej przydatności eksploatacyjnej w zastosowaniu do zróżnicowanych pod względem konstrukcji i warunków pracy urządzeń, a także ocenę wyników prac badawczo-rozwojowych w przedmiotowym zakresie. Referaty wywoływały ożywioną dyskusję, którą kontynuowano w kuluarach.

I Zimowa Konferencja Naukowo-Techniczna została oceniona przez uczestników na piątkę z plusem (średnia ocena konferencji wyniosła 5,5). Uczestnicy Konferencji postulowali, aby Instytut Nafty i Gazu podjął się cyklicznej organizacji Zimowej Konferencji, podkreślając, że jest to dla tego forum jedyne miejsce na wymianę opinii na temat wspólnych problemów.

W Konferencji wzięło udział około 50 specjalistów z kraju i zagranicy, reprezentujących producentów środków smarowych (Orlen Oil Sp. z o.o., Lotos Oil S.A., FUCHS Co, Statoil Polska), producentów i dystrybutorów surowców do środków smarowych (Afton, Brenntag, C.H. Erbslöh) oraz ośrodki badawcze (CBiDGP, INiG).

Po Konferencji uczestnicy wzięli udział w zawodach narciarskich. Po zaciętej walce, I miejsce zajął Pan Przemysław Laszczak z Orlen Oil. Instytut był reprezentowany przez Pana Stefana Ptaka, który w pięknym stylu uplasował się na czwartym miejscu.