Zamknij okno

 

26-10-2013

Targi Analityki, Technik i Wyposażenia Laboratorium ExpoLAB


W dniach 23-24.10.2013r. Instytut uczestniczył w V, jubileuszowej edycji Targów Analityki,
Technik i Wyposażenia Laboratorium ExpoLAB w Sosnowcu.

Podczas targów wystawcy zaprezentowali ciekawe i nowoczesne rozwiązania, techniki i produkty związane z praktycznymi aspektami funkcjonowania różnego rodzaju laboratoriów: przemysłowych, kontrolnych, naukowych, medycznych, oraz urządzenia, technologie i techniki stosowane w ochronie środowiska.

Targom towarzyszył nowy cykl konferencji i seminariów przeznaczony dla specjalistów z branży. Pierwszy dzień ExpoLAB dedykowany był pracownikom laboratoriów, przemysłowych. Drugi, poświęcono tematyce laboratoriów medycznych.

Imprezę targową uwieńczyło spotkanie 200 diagnostów laboratoryjnych, organizowane przez Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, oddział Katowice.
Targom towarzyszył również Spektakl Mikroskopii w trakcie którego, zwiedzający mieli szansę zapoznać się z szeroką ofertą rynku w zakresie mikroskopów optycznych i kamer cyfrowych, obejrzeć i porównać najnowsze ich modele, a także zbadać przyniesione przez siebie preparaty próbek, za pomocą różnorodnych technik i specjalistycznego sprzętu.

Istotną częścią ExpoLAB była tzw. strefa "LAB dla Przemysłu", której celem jest umożliwienie transferu wiedzy i rozwój istniejących sieci współpracy pomiędzy sferą badawczo-rozwojową a przedsiębiorstwami.
Udział w niej wzięły uczelnie, instytuty, centra innowacji i transferu technologii oraz parki technologiczne.
Interdyscyplinarna tematyka targów ExpoLAB połączyła w sobie zagadnienia dotyczące wielu dziedzin nauki i techniki: chemii, biochemii, analityki medycznej, mikrobiologii, metrologii, inżynierii, a także zarządzania i finansami w zakresie niezbędnym dla funkcjonowania laboratorium.