Zamknij okno

Konferencja FORGAZ 2014 zakończona

27-01-2014


 

Patron
i Główny Partner
Konferencji
PGNiG SA


Patroni Konferencji:

Wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki
Janusz Piechociński

Ministerstwo Gospodarki
Izba Gospodarcza Gazownictwa
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM S.A.


Sponsorzy Konferencji:
Common S.A.
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM S.A.


Patronat medialny:
NAFTA-GAZ


W dniach 15-17 stycznia 2014 r. w Hotelu Klimek****SPA w Muszynie odbyła się Konferencja Naukowo-Techniczna FORGAZ 2014 pt.: „Techniki i technologie dla gazownictwa – pomiary, badania, eksploatacja”, której organizatorem był zespół Pracowników Pionu Gazownictwa Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego.

Konferencja została poświęcona zagadnieniom związanym z pomiarami ilości i jakości gazu oraz, po raz pierwszy, zagadnieniom dotyczącym budowy i eksploatacji gazociągów. 

Program Konferencji obejmował trzy bloki tematyczne, dotyczące emisji gazów cieplarnianych, pomiarów rozliczeniowych w gazownictwie oraz eksploatacji sieci gazowniczych.
Szczególną uwagę poświęcono tematyce aktualnie nurtującej środowisko gazownicze, związanej z rozliczaniem gazu w jednostkach energii, nowymi technologiami w pomiarach gazu oraz bezpieczeństwem transportu i użytkowania gazu ziemnego.

Tematyka ta została poruszona w 22 wygłoszonych referatach oraz podczas panelu dyskusyjnego.

Konferencja zgromadziła około 120 osób. Wśród  uczestników i zaproszonych gości byli przedstawiciele m.in. Ministerstwa Gospodarki, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o., Izby Gospodarczej Gazownictwa, Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Systemu Gazociągów Tranzytowych  EuRoPol GAZ S.A. oraz Operatora Systemu Magazynowania Sp. z o.o.

W konferencji uczestniczyli również producenci i dostawcy urządzeń pomiarowych oraz spalających paliwa gazowe (m.in. Apator Metrix S.A., COMMON S.A., CONTROL PROCES IT Sp. z o.o., Elektrometal S.A., INTEGROTECH Sp. z o.o., INTERGAZ Sp. z o.o., ITRON Polska Sp. z o.o., MERAZET S.A., Nowatech Sp. z o.o., PerkinElmer Polska Sp. z o.o.,
PLUM Sp. z o.o., RADPOL S.A. oraz Trans-Quadro Sp. z o.o.).

Udział w Konferencji wzięli także przedstawiciele delegacji zagranicznych z Niemiec i Ukrainy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki Janusz Piechociński,
Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Patronem i głównym partnerem konferencji było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.
Konferencję sponsorowały również: COMMON S.A. oraz GAZ-SYSTEM S.A.
Patronat medialny nad FORGAZ 2014 objęło natomiast Wydawnictwo Instytutu Nafty i Gazu Państwowego Instytutu Badawczego „Nafta-Gaz”.

Konferencja FORGAZ 2014 stanowiła doskonałą okazję do wymiany informacji, opinii oraz doświadczeń na ważne dla branży gazowniczej tematy, o czym świadczyły burzliwe dyskusje prowadzone zarówno podczas sesji naukowych, jak i w kuluarach.

Organizatorzy Konferencji dziękują Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Konferencji i już dziś zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w Konferencji FORGAZ 2016.

Forgaz 2014 w obiektywie: