Serdecznie zapraszamy Autorów do zgłaszania propozycji wydawnictw specjalnych do Wydawnictw Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego, które specjalizują się w dostarczaniu wiedzy z zakresu: geologii i geochemii, geofizyki poszukiwawczej i wiertniczej, odwiercania oraz opróbowania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, optymalizacji technologii wierceń, inżynierii złożowej oraz zagospodarowania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, transportu i magazynowania gazu, bilansu paliwowo-energetycznego, optymalizacji użytkowania gazu, doskonalenia procesów przeróbki ropy naftowej, rozwoju analityki surowców, półproduktów i produktów z wykorzystaniem nowoczesnych metod analizy instrumentalnej, zagadnień ekonomicznych i organizacyjnych dotyczących przemysłu naftowego, informacji o krajowym i zagranicznym przemyśle naftowym, ochrony środowiska w przemyśle naftowo-gazowniczym, w tym rekultywacji terenów po działaniach poszukiwawczo-wydobywczych w zakresie węglowodorów.
Oczekujemy na prace związane z wyżej wymienioną tematyką.
Dostarczony do Redakcji (drogą elektroniczną lub osobiście) manuskrypt w wersji cyfrowej powinien być oryginalnym opracowaniem autora/autorów z zakresu dyscyplin naukowych, w jakich specjalizują się Wydawnictwa Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego".
Praca ta nie może być wcześniej publikowana w innym wydawnictwie lub portalu internetowym ani też złożona równocześnie do druku w innym wydawnictwie. Nie może ona także naruszać praw autorskich, interesów prawnych i materialnych innych osób w rozumieniu ustawy z 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2017, poz. 880).
Autor przesyła do Redakcji wydawnictwo specjalne przygotowane zgodnie z „Instrukcją dla Autorów" opublikowaną na stronie internetowej wydawnictw oraz wytycznymi zawartymi w ww. wskazówkach dla autorów.
RODZAJ PRAC
Wydawnictwo publikuje wyłącznie prace oryginalne, informacyjne, przeglądowe i problemowe, zgodne z tematyką Wydawnictwa, o objętości minimum 6 arkuszy wydawniczych (ok. 240 tys. znaków ze spacjami).
RECENZOWANIE PRAC I KOREKTA AUTORSKA
Przekazane do publikacji prace są weryfikowane przez dwóch niezależnych recenzentów w celu wyeliminowania ewentualnych nieścisłości.
Prace wymagające poprawek są zwracane autorom wraz z uwagami recenzentów. Ostateczny tekst wydawnictwa specjalnego, przygotowany do druku, jest przekazywany autorowi do korekty autorskiej. Poprawiony i zaakceptowany tekst należy zwrócić do Redakcji Wyd. INiG – PIB najpóźniej w ciągu 20 dni roboczych od daty jego otrzymania.
Przekroczenie tego terminu może spowodować przesunięcie terminu wydania wydawnictwa specjalnego.
Szczegóły dotyczące procedury recenzowania znajdują się w Procedurze recenzowania wydawnictw specjalnych.